Başkandan
Başkandan

Halk oyunları tutkumuzla çıktığımız bu yolda en büyük gücü halk oyunlarını seven, yaşaması için çalışan gönüllülerden almaktayız. Halk oyunları ve sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçirme adına bu gücü yanımızda hissetmekteyiz.
Yaptığı işi seven insanlar var. Başarıya inanan insanlar. Kalbi üretkenlik ve kararlılıkla dolu, bir olmanın birlik olmanın eşsiz tadını almış insanlar. Taş üstüne taş koyan, gerektiğinde risk alan, gerektiğinde gözünü budaktan sakınmayan insanlar. Onlar çıktığımız bu yolda bizimle birlikte olan kurucu arkadaşlarım. Kendilerine tekrar çok teşekkür ediyorum.
Derneğimiz yatırımını insan olarak belirlemiştir. Nitekim hazırladığımız ve hazırlayacağımız tüm projelerin temel öznesinde insana yatırım vardır. Ümid ediyorum ki başlatacağımız projeler sizlerin vereceği katkı ve desteklerle süreklilik arz eder ve halk oyunlarının gelişiminde önemli bir misyona hizmet eder.
Yeditepe’nin yedi rengi yedi farklı özelliği içermektedir. Tutku, Geleneksellik, Huzur, Gönüllülük, Saygı, Sabır ve Cesaret.Bu yedi faklı özelliğin hepsini kendimize ilke edindik.
Halk oyunlarına tutkumuz ile çıktığımız bu yolda, huzurlu ve insanların birbirine saygı gösterdiği güzel ortamda, gönüllük ilkesi ile, zorluklar karşısında yılmayan, sabır ve cesaretle sonuca ulaşan dernekçilik anlayışımız ile biz de varız diyoruz.

Vedat ÇİLLİ
Yeditepe Folklor Eğitim Merkezi G.S.K.D.
Başkanı