Sıkça Sorulan Sorular
 
  • Çalışmalar hangi günler yapılmaktadır?

Çalışmalarımız Pazar günleri gerçekleşmektedir. Ayrıca perşembe günleri 19.30-21.30 saatleri arasında Gürkan Genç Hocamız ile Trabzon yöre dersleri yapılacaktır.

  • Halk oyunları çalışma salonunuz neresidir?

Çalışma salonumuz Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek lisesinin İçindedir. Yaklaşık 200 m2, sütünsuz, tüm eksikleri giderilmiş çalışma salonumuzda Parkeli ve Aynalı oyun alanımızın dışında, çalışma sonraları için dinlenme alanı, iki adet soyunma odası (kadın ve erkek), iki adet tuvalet (kadın ve erkek),  ve üyelerimizin kullanımına ait otoparkımız bulunmaktadır.

  • Çalışmalar hangi saatlerde gerçekleştiriliyor?

Türk Halk Oyunları çalışmalarımız Pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında, Trabzon yöre çalışmamız Perşembe günleri 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

  • Ne kadar ücret ödenecek?

Yeditepe Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği; Dernekler masasına bağlı bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Derneğin hiçbir şekilde ticari bir beklentisi olmayıp sadece üye aidatları ile masraflarını ödemektedir. Halk Oyunları çalışmalarına katılanlar dört aylık dönemler için sadece 3000 TL kurs ücreti öderler. Derneğimizde kurs aidatı dışında kostum, müzisyen ücreti vs. adı altında hiçbir ödeme istenmemektedir.

  • 2023-2024 sezonunda hangi yöreler öğretilecektir?

Konservatuar mezunu ya da yörelerinde uzman oldukları kabul edilmiş eğitmen kadrosuna sahip Yeditepe Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin onuncu senesinde Aydın (Zeybek), Gaziantep, Silivri, Adıyaman, Rize Hemşin (Horon) ve Trabzon (Horon) yöreleri öğretilecektir.